Dnes je , ( juliánského církevního kalendáře)


1. MÁJ V JESENÍKU (Z došlé pošty)

1. MÁJ V JESENÍKU (Z došlé pošty)

Příspěvekod Admin » 26 dub 2010 16:16

Z došlé pošty

Jeseníky jsou oblastí naší vlasti, kde je nejenom krásná příroda, památky, lidé, ale i mnohé léčivé prameny. Uzdravování duše a těla patří také k základním požadavkům našeho duchovního života. Proto není divu, že při otevírání turisticko-lázeňské sezóny v tomto regionu konáme bohoslužby a světíme prameny a vody. 1. máj je lásky čas,ale také možností strávit dva dny ve městě Jeseník a jeho blízkém okolí.

Termín: 1. – 2. 5. 2010

Místo: Jeseník, Česko

Program: Pokud nasednete v Olomouci do vlaku v sobotu 1.5. v 6:57 tak můžete vystoupit v Jeseníku na vlakovém nádraží v 9:13. Odtud po asi 1 km dlouhé procházce, vás kontaktní osoba, doprovodí do Priessnitzových léčebných lázní, kde v 10.00 posvětíme Český pramen a přesuneme se ke kapli vzdálené asi 50 metrů. Zde budeme sloužit pobožnost za účasti 30-členného Jesenického smíšeného pěveckého sboru a lázeňských hostů. Po skončení bohoslužby je možná prohlídka lázní a okolí a účast na spoustě doprovodných programů tohoto dne. Naobědváme se a ve 12.40 odjedeme vlakem z Jeseníku do malebné horské vesnice Horní Lipová, kde vystoupíme ve 13.00 na nádraží (kde pracoval Alois Nebel o kterém se v současnosti natáčí celovečerní film), tam si prohlédneme muzeum Slezského Semmeringu. Sejdeme do vesnice, kde ve 14.00 u penzionu Kovárna, zahájíme turisticko-lázeňskou sezónu svěcením vody, po kterém si odvážnější mohou ponořit svá těla do horské bystřiny (plavky s sebou). Následuje krátké humorné divadelní představení o Johannu Schrottovi, zdejším rodákovi a zakladateli místních lázní. Po občerstvení je možná procházka k nedaleké kapli Bohorodice s nádhernými výhledy.
Vlaky nazpět do Jeseníku jedou takřka každou hodinu, takže v předem neurčený čas se přesuneme do Jeseníku, a tam v centru města nedaleko pravoslavné kaple se ubytujeme (spacák a karimatku si prosím vezměte). Je dobré si trochu odpoledne zdřímnout, neboť ve 20.00 v největším jesenickém sále zvaném Pentagon začne tradiční řecká zábava s kolovými tanci a úžasnou atmosférou. Řecké tance jsou jednoduché a hravě vás je naučíme přímo na zábavě. Po půlnoci se odebereme ke spánku za recitace Máchova Máje, ze kterého nás vytrhne hlas zvonu svolávající na pravoslavnou liturgii v 8.30. Po skončení liturgie je možno navštívit nedaleké muzeum či vyjít křížovou cestou ke kapli sv.Anny nad Jeseníkem s výhledem na město. Po obědě jedou přímé vlaky na Olomouc ve 12.40, 14.40, 15.39 a 16.40.
Věřím, že se 1. a 2. máje uvidíme a v tomto krásném víkendu zažijeme mnoho nezapomenutelných chvil.

Bližší informace:
o.Josef Libor Kratochvíla,
tel: +420 731 073 017; 584 452 246
email: kratochvila.libor@quick.cz
Ivo Vrobel
tel: +420 608 737 130
email: ivo.vrobel@gmail.com

Cena: (Budeme se snažit, aby ubytování a část stravování byla zdarma, vstupné na řeckou zábavu, aby bylo symbolické. Každopádně nějaké peníze si prosím vezměte.)

Pořádá Bratrstvo pravoslavné mládeže ve spolupráci s církevní obcí Jeseník.
Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2010 19:28

Zpět na Aktuality, vývěska

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron