Dnes je , ( juliánského církevního kalendáře)


švédská absurdita

švédská absurdita

Příspěvekod Admin » 18 črc 2011 20:59

Ve švédské školce Egalia učitelé nepoužívají zájmena jako "on" a "ona" ani nemluví o klucích a holkách. Žáky oslovují jednotně "přátelé" ve snaze odstranit genderové stereotypy.

Státní školka, která byla otevřena loni v liberální stockholmské čtvrti Södermalm pro děti od jednoho roku do šesti let, patří mezi nejradikálnější příklady švédského úsilí vytvořit rovnost mezi pohlavími již od raného dětství.


Ředitelka Lotta Rajalinová vysvětluje, že školka Egalia vytváří prostředí tolerantní ke gayům, lesbičkám, bisexuálům i transsexuálům. Z knihovničky vytahuje příběh o dvou žirafích samcích, kteří žijí spolu a jsou smutní, že nemají děti - než náhodou najdou opuštěné krokodýlí vejce.Téměř ve všech knihách v této školce se vyskytují nějaké homosexuální páry, svobodné matky či svobodní otcové anebo adoptované děti. Pryč jsou Sněhurka, Popelka a další pohádky podporující údajně stereotypní pohled na rodinu.

Dvaapadesátiletá Rajalinová vykládá, že učitelé rovněž předestírají dětem nové, neotřelé nápady. "Například když si hrají na domov a ony se začnou hádat o to, kdo bude hrát roli maminky. Pak jim navrhneme, aby byly dvě maminky, tři maminky a tak dále," objasňuje.
Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2010 19:28

Zpět na Pokušení současné doby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron