Dnes je , ( juliánského církevního kalendáře)


Pravda podle "guru"

Pravda podle "guru"

Příspěvekod Admin » 15 kvě 2010 06:39

Vybráno z rozhovoru s jedním "moderním guru" používajícího jméno Premananda (Prema - mistr božské lásky, Ananda - nejvyšší radost)
(ukázka bez dalšího komentáře):

Je důležité, aby duchovní aspiranti mluvili vždy v životě jen čistou pravdu a byli čestní při každodenních mezilidských stycích?

Co to znamená být čestný? Co znamená pravda? Tuto otázku pokládáš s domněnkou, že je nějaká definitivně určená pravda, kterou když najdeš, tak vše bude v pořádku. Ale tak to není. A většina mistrů není nikdy čestná. Prostě použijí jakýkoli trik, aby ti pomohli se probudit. Čestnost je vůbec nezajímá.

Co je tedy čestnost? Znamená to, že je nějaká nečestnost? Znamená to, že je něco dobré a něco špatné? Kdo o tom rozhoduje? Toto je zcela křest´anská otázka. Neuvědomuješ si, že jsi naprosto podmíněn jako dobrý křest´an, který klade otázky ze své dobré křest´anské mysli, protože ti bylo řečeno, že by mělo být něco dobrého a něco špatného, něco čestného a něco nečestného. Ale můj pocit je, že se zde odehrává jakási ,,líla", taková hra. A tenhle celý život není žádná vážná věc. Nevede tě k něčemu dobrému. Je to jako když hledáš konec duhy, a až ho najdeš, jak předpokládáš, budeš spokojen. Je to jen hra, jenom hra.
Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2010 19:28

Zpět na Pokušení současné doby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron