Dnes je , ( juliánského církevního kalendáře)


Modlitba ke svatému a spravedlivému Artemiji

Modlitba ke svatému a spravedlivému Artemiji

Příspěvekod marekM » 24 bře 2010 21:22

Modlitba ke svatému a spravedlivému Artemiji, verkolskému divotvůrci

Přeslavný služebníče Boží a velký divotvorče, svatý a spravedlivý Artemiji. Cherubíne pozemský, člověče nebeský, andělů spolubesedníku, nebeský obyvateli! Shlédni z výsosti nebeské, světlým okem tvým, sešli nám paprsky blahodati Boží.
Bohem zažehnutý svícne, tvými svatými modlitbami, rozžehni temnotu hříchů našich, vypros u Otce světel, světlo blahodati duším našim, všech pravověrných jsoucí brzký pomocník a zastánce.
Každý kdo s vírou pod záštitu ochrany tvojí v modlitbě přibíhá, a tvého zastání u Hospodina prosí, v tom okamžiku mu bývá pomoženo. Boží milost nalézá, a přání jeho srdce u něj se mu neodnímá, ale žádajíce o blahodať, přijímá Dar k užitku svojí prosby.
Ty spravedlivý Artemiji, jsi zahradou Bohem zasazenou, v níž květ uzdravující vzkvétá, kterýmž uzdravují se mnozí od zlých nemocí. Mnozí tvojí podivuhodnou pomocí jako slepí prozřeli, hluší sluch přijali, chromí vstali a chodili, pomatení rozumu nabyli, a mnozí jiní od svých neduhů byli uzdraveni! Ještě i démoni zlí modlitbou tvojí byli vypuzeni a jiní, svých nezhojitelných chorob byli zbaveni.
Takto se svatý a spravedlivý Artemiji, všem zjevuješ jako milostivý. Proto i nám, nevyslovitelnou blaženost Boží vypros, nechť nám odpustí Hospodin naše viny, ochraňuje zemi naši v pokoji a blaženosti, v síle a hojnosti. Víru pravoslavnou nechť upevní, církevní rozkoly ať utiší, a všechny pravoslavné křesťany spasí.
My tvojí svatou památku z pokolení na pokolení čestně oslavovat budeme, oslavujíce takto Krista, tebe proslaveného, jemuž náleží všeliká sláva, čest a klanění, s Bezpočátečným Otcem, a spolu s Přesvatým a Blahým a Životodárným Duchem, nyní i vždycky, až na věky věkův. Amen.


Obrázek
marekM
 
Příspěvky: 249
Registrován: 03 úno 2010 18:55

Zpět na Modlitby, akafisty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron